Лазаров го негира Филипче: Јас моите пациенти не ги лажам, тестови нема, нема доволно ни приближно

October 14, 2021 intvaustralia 0

По вчерашната реакција на министерот за здравство Венко Филипче дека има доволно тестови и термини за тестирање за корона во државните институции, со нова реакција […]

Телма: Сопственици на банка во Македонија откриени во оф-шор компании во Пандора документите

October 14, 2021 intvaustralia 0

Двајца сопственици на УНИ банка имале офшор компании на Британските девствени острови, открива истражувачкиот веб сајт bird.bg од Бугарија. Станува збор за Ивајло Мутафчиев и […]

Кандидат за градоначалник на Аеродром напушти дебатна емисија, му ги исекле гумите од автомобилот

October 14, 2021 intvaustralia 0

Кандидатот за градоначалник на општина Aеродром од партијата ТМРО, Миле Петковски вечерва ја напуштил дебатната емисија „24 анализа“. Кажа дека денеска некој му ги исекол […]

Мицкоски: Само Вице, малите Зоранчиња градоначалничиња, Љупчо Путерот и нивните главоклимачи зборат добро за оваа власт

October 14, 2021 intvaustralia 0

„Сте сретнале ли некој кој последниве неколку месеци, а да не е батето, малите Зоранчиња градоначалници, Љупчо Путерот и блиските до нив главоклимачи, значи освен […]