Шилегов тврди: успеавме да го намалиме загадyвањето , а во овај период нема ни еден град па загаден!?

October 23, 2021 intvaustralia 0

Чекор по чекор Скопје станува модерен, организиран, силен град на 21 век, рече вечерва на трибина во Скопје, кандидатот за градоначалник на Скопје од редовите […]

Повторно загина едно лице на автопатот Тетово, дали причина се многубројните дупки по автопатот!?

October 23, 2021 intvaustralia 0

Едно лице почина во сообраќајка на автопатот Тетово-Скопје, во близина на село Ласкарци, откако вечерва во 17.53 часот патничко возило „јагуар” со гостиварски регистарски ознаки, […]

Двајца патриоти: Ахмети до дијаспората: Дојдете да гласате зошто ќе изгубиме и во Кичево,Заев исто ѓи повикува македонците да гласаат за Дуи

October 23, 2021 intvaustralia 0

Заедно сме биле предизвикани во повеќе наврати и никогаш не се откажале. Сме застанале силно затоа што сме биле заедно, како цел народ посветен на […]