ВРАЌАЊЕТО НА КРЕДИТИТЕ ОД КОВИД ТРИ ДА СЕ ОДЛОЖИ ЗА УШТЕ ШЕСТ МЕСЕЦИ – ССК бара, од Владата уште нема одговор

September 30, 2021 intvaustralia 0

Сојузот на стопански комори бара продолжување на грејс периодот за враќањето на кредитите од кредитната линија Ковид 3, кои беа дистрибуирани преку Развојна банка, а […]

„Лани литар зејтин беше 67 денари, сега е 97 денари, СДСМ НАЈДОБРИ СЕ ВО КРАДЕЊЕ И ПУСТОШЕЊЕ“

September 30, 2021 intvaustralia 0

Ниту еден збор не кажуваат што направија изминативе 4 години кандидатите на СДСМ, само критикуваат, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот митинг во […]

Поранешен албански министер тврди дека Албанците на пописот во Македонија ќе достигнат 54 проценти, се раѓала трета албанска држава

September 30, 2021 intvaustralia 0

Поранешниот министер за правда и близок соработник на Сали Бериша Спартак Нгјела тврди дека “Се раѓа третата албанска држава на Балканот – во Македонија”. ”Албанците […]

Нови детали за лyдилото во „ceкс кампот“: Малолетно девојче добило награда за најдобри гpaди, друго било избpkано во 2 наутро затоа што oдбилo да cимулиpa ceкс – дејствијата се случувале пред манастир

September 30, 2021 intvaustralia 0

По објавената сторија во „Слободен печат“ за скандалозниот извиднички камп што викендов се одржал во близина на Скопје, а каде имало непримерни активности во кои […]