ЗАЕВ: ЈА ДОНЕСОВМЕ НАЈГОЛЕМАТА ИНВЕСТИЦИЈА ВО МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА ОД НЕЗАВИСНОСТА ДО ДЕНЕС

October 12, 2021 intvaustralia 0

Oва не е само најголемата германска инвестиција во земјава – ова е најголемата директна гринфилд инвестиција во македонската економија, воопшто, од независноста до денес. Ова […]

Јулија се враќала од Грција, во близина на Велес останала без свест и починала на лице место

October 12, 2021 intvaustralia 0

Утринава македонската спортска јавност со неверување ја прими веста за прерано згаснатиот живот на поранешната репрезентативка Јулија Николиќ (Портјанко), која почина ненадејно синоќа на 38-годишна […]

Шилегов барал од сите вработени во градската администрација да донесат 10 потписа за да останат на работа, открива Георгиевски

October 12, 2021 intvaustralia 0

Сите неопределени гласачи овојпат на изборите ќе им пресудат на двете големи политички партии. Се надевам дека во најголем број ќе излезат оние кои не […]

Црквата Свети Никола не го издржала земјотресот на Крит: Само една икона останала да стои исправено (ВИДЕО)

October 12, 2021 intvaustralia 0

Малата црква Свети Никола се урна во разорниот земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала што денеска го погоди Крит. Црквата, сместена во […]

НЕЗАПАМТЕН СКАНДАЛ: Светозар со крст ги тепал полицајците откако му кажале дека сопругата му оживеала!

October 12, 2021 intvaustralia 0

Светозар П. (50) од село во општина Коцељева во западна Србија нападнал полициска патрола која дошла откако пријавил дека неговата сопруга починала. „Вдовецот“ ги нападнал […]

„Aко има Бугари во Уставот на Македонија, треба да има и Македонци во бугарскиот Устав“

October 12, 2021 intvaustralia 0

Преговорите со Бугарија треба веднаш да се прекинат, затоа што нејзините барања кон Македонија се спротивни на меѓународните конвенции, изјави вчера академик Катица Ќулавкова по […]

Две недели фантом лекар и давал инфузија на ковид позитивна пациентка дома, по што таа починала

October 12, 2021 intvaustralia 0

Скопјанка починала во ковид-центар само неколку часа по приемот откако две недели претходно, дома, непознат лекар и давал терапија за која никаде не постои медицинска […]