ВЕЧЕРВА СЕ ОГЛАСИ АПАСИЕВ: ДОДЕКА ВИЕ НЕМАТЕ ДА ИМ ДАДЕТЕ НА ВАШИТЕ ДЕЦА 100 ДЕНАРА ЗА НА ГОЛЕМ ОДМОР, НИВНИТЕ СЕ МИЛИОНЕРИ УШТЕ НЕИСПИЛЕНИ

October 29, 2021 intvaustralia 0

Лузерите Шилегов и Заев го токмеле и форсирале отворањето на Ист Гејт, да биде баш пред вториот изборен круг – за да прокнижат некое поенче, […]

Касами: Еднаш засекогаш да ги победиме ДУИ во локалната власт, па да ги тргнеме и од центрлна власт

October 29, 2021 intvaustralia 0

На последниот ден од политичката кампања за локалните избори, кандидатот за градоначалник на Тетово и лидер на Беса, Биљал Касами ги повика граѓаните да гласаат […]

Заменик градоначалникот на Париз со македонско потекло, Најдовски, вели дека на Скопје му треба трансформација

October 29, 2021 intvaustralia 0

Кристоф Најдовски, е еден од заменик градоначалниците на градоначалничката на француската престолнина Париз. Тој е одговорен за зеленило и биодиверзитет, инаку парижанец со битолско потекло, […]