Таравари: Се шетаат со куфери пари за да купуваат, на наша пратеничка лично Заев ѝ се јавувал

November 30, 2021 intvaustralia 0

Власта нема 61 пратеник, тврди градоначалникот на Гостивар и генерален секретар на Алијансата за Албанците Арбен Таравари. Во интервју за Сител, Таравари рече дека групата […]

Златни статери на Филип II и Александар III Македонски, втора половина на IV век пред Христа, пронајдени на локалитетот Орманков гроб кај с. Тремник – Неготино.

November 30, 2021 intvaustralia 0

Статерите заедно со друг златен 22 каратен накит со вкупна тежина од околу 1 килограм во 2008 година се пронајдени како закопано депо кое можеби […]

Tаткото ја силувал а мајката ја продавала за 500 денари, ЈО со детали за ужасот во Скопје

November 30, 2021 intvaustralia 0

По претходно донесената наредба за спроведување на истражна постапка, обезбедени наредби за приведување на осомничени лица од судијата на претходна постапка при Основниот кривичен суд […]

Комитова: Автобуската несреќа не се случила поради голема брзина, пожарот е еден чуден настан

November 30, 2021 intvaustralia 0

Министерката за регионален развој и јавни работи на Бугарија, Виолета Комитова изјави дека причина за минатонеделната несреќа на автобусот на „Беса Транс“ не била големата […]