ХАЈРЕДИНИ: Синовите на Бучко и Грчев, ќерките на Џафери и Бејта, сестрата на Бектеши се дел од експертите во МЕПСО и сакате да нема криза со струја

October 28, 2021 intvaustralia 0

Поскапувањето на струјата засега не се најавува поради локалните избори, вели поранешниот министер и еконимски аналитичар Џевдет Хајредини, кој денеска на својот профил на Фејсбук […]

Заев: Имавме и незадоволни наши гласачи поради персонални проблеми, затоа што не биле отворени нашите градоначалници, па дури и владините институции

October 28, 2021 intvaustralia 0

Претседателот на СДСМ Зоран Заев вечерва во интервју за ТВ Клан истакна дека овие избори иако можеби не се историски, но ќе имаат историски последици […]

ЗБОГУМ ФЕЈСБУК – светските медиуми со брзина на светлината ја пренесоа НАЈНОВАТА ВЕСТ! Од вечерва компанијата има ново име

October 28, 2021 intvaustralia 0

Основачот на најпознатата социјална мрежа Фејсбук, Марк Закерберг објави дека оваа компанија официјално го сменила името. Отсега се вика Мета. Неговата последна објава за ребрендирање […]