“Одговорен е Филипче, да имав одговорност за модуларната болница, немаше сега да седам тука како кандидат“

October 21, 2021 intvaustralia 0

Ако имавме институционална одговорност немаше да седам тука како кандидат, изјави кандидатката за градоначалник на Тетово Теута Арифи од ДУИ во емисијата 24 анализа. Според […]

Ногачески обвинyва дека негови гласачи биле изложени на притисоци и закани

October 21, 2021 intvaustralia 0

Независниот кандидат и актуелен градоначалник на Дебрца, Зоран Ногачески, преку својот официјален профил на социјалните мрежи објави дека негови гласачи биле изложени на притисоци и […]

Вечерва е уапсен извршителот на тројното убиство на семејството Ѓокиќ- еве кој им пресудил

October 21, 2021 intvaustralia 0

Уапсениот осомничен за убиството на семејството Ѓокиќ е нивен роднина. Станува збор за Близок роднина, братучед од тетка на убиениот Горан Ѓокиќ. Идентитетот на осомничениот […]

МАКЕДОНИЈА до МАНЧЕСТЕР 🇲🇰

October 21, 2021 intvaustralia 0

Ако некој беше посреќен од Кристијано Роналдо по реализацијата за 3-2 на дуелот против Аталанта, тоа несомнено беше АЛЕКСАНДАР ЗЕЛЕНИКОВСКИ кој веднаш го украде вниманието […]

Ердоган pacпали по западните амбасадори: Кои сте вие да и држите лекции на Турција?

October 21, 2021 intvaustralia 0

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ги критикуваше амбасадорите на 10 земји за нивниот повик за ослободување на филантропот Осман Кавала, велејќи дека Турција треба […]