СДСМ ја загуби и Шутка

October 31, 2021 intvaustralia 0

Тежок пораз доживеа СДСМ на локалните избори во Македонија. По првиот изборен круг, Заев ја набројуваше Шуто Оризари како општина во која СДСМ влегува со […]

Му се губи секоја трага: Исчезна 40 годишниот Бошко Митовски од Тетово, пасошот му е пронајден во Аеродром

October 31, 2021 intvaustralia 0

Семејство од Тетово апелира до јавноста за информации околу исчезнувањето на 40 годишниот Бошко Митовски. Неговиот брат Анѓелко на 29 октомври го пријавил неговото оддалечување […]

Член 93 од Уставот на Македонија: Оставка на претседателот на Владата ПОВЛЕКУВА ОСТАВКА НА ЦЕЛА ВЛАДА!

October 31, 2021 intvaustralia 0

– Член 93 од Уставот на Македонија: Оставка на претседателот на Владата ПОВЛЕКУВА ОСТАВКА НА ЦЕЛА ВЛАДА! АИРЛИЈА НАРОДЕЕЕ!, напиша на својот ФБ профил професорката […]

Ахмети – Ќе одам да славам во Кичево

October 31, 2021 intvaustralia 0

Претседателот на ДУИ Али Ахмети на прес-конференција во партиското седиште оцени дека изборниот процес поминал според очекуваните стандарди. Тој посочи дека во вториот круг извесна […]

Заев поднесе оставка од претседател на владата и од претседател на СДСМ- но смета дека нема потреба од нови парламентарни избори

October 31, 2021 intvaustralia 0

Дозволете ми од името на СДСМ и сите наши луѓе да им честитам на нашите опоненти, ја преземам одговорноста на себе за вакциот развој на […]