Орбан: САД и Сорос се обидуваат да ја ypнат власта во Унгарија, но Унгарците сами ќе одлучат за својта судбина

October 25, 2021 intvaustralia 0

УНнгарскиот премиер Виктор Орбан, кој го очекуваат избори следната година, денеска ги обвини Брисел и Вашингтон дека се обидуваат да се мешаат во унгарската политика […]

ПОЛИЦИЈАТА ГО БАРА ДЕСПОТ П., КОЈ Е ОСОМНИЧЕН ЗА УЧЕСТВО ВО УБИСТВОТО НА ЃОКИЌ: НОВИ ДЕТАЛИ ЗА НЕГОЃ

October 25, 2021 intvaustralia 0

Полицијата започнала потрага по деспотот П. поради сомнение дека учествувал во монструозното убиство на тричленото семејство Ѓокиќ. Според „Блиц“, станува збор за пријател на осомничените […]

Се степале боксерите Реџеповски и Салиевски – кандидати за советници од листата на Димитриевски и на СДСМ

October 25, 2021 intvaustralia 0

Кандидатите за советници во Советот на Општина Куманово Реџеп Реџеповски од независната листа „За наше Куманово“ и Самет Салиевски од СДСМ, во полиција поднеле пријава […]

Заев: Ќе се повлечам доколку го загубиме Скопје, ама Владата и натаму ќе ја предводи СДСМ

October 25, 2021 intvaustralia 0

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ Сител повтори дека доколку кандидатот на СДСМ во Скопје, актуелниот градоначалник Петре Шилегов, […]