Златко Миладиновски за првпат во “Имат немаТ” сo неговиот студиски оркестар

October 27, 2021 intvaustralia 0

Еден од најдобрите Македонски армоникаши но и композитори Златко Миладиновски со неговиот студиски оркестар важат за најдобар студиски оркестар во Македонија .Последните две емисии од […]

Надлежните кријат колку резерви на јаглен има за РЕК Битола – според неофицијални информации на Телма, за само неколку денови

October 27, 2021 intvaustralia 0

Надлежните ги кријат информациите колку резерви на јаглен имаме и за колку денови со нив РЕК Битола може да произведува струја. Според неофицијални информации на […]

Шпанија ќе им ги врати парите на граѓаните казнети за прекршување на карантинот

October 27, 2021 intvaustralia 0

На сите шпански државјани што беа казнети поради прекршување на мерките за време на минатогодишното тримесечно заклучување ќе им бидат вратени парите, потврди шпанското Министерство […]

Новиот градоначалник на Карбинци се откажа од привилегиите кој му следуваат во функција

October 27, 2021 intvaustralia 0

Откако Иван Јорданов новиот градоначалник на општина Штип и директорите на јавните претпријатија целосно се откажуваат од службените возила, сега и новиот градоначалник на општина […]

Нашинците за Нова Година во татковината – Австралија ја укинува забраната за патување во странство

October 27, 2021 intvaustralia 0

Австралија ќе ја укине забраната за патување во странство без дозвола, соопшти денеска владата, а до крајот на годината треба да бидат отворени и границите […]