Огромна рација во Германија со 1.000 полицајци, се бараат терористи и нивни финансиери

October 6, 2021 intvaustralia 0

Германската полиција денеска извршила претреси на десетици објекти на запад и север од земјата и уапсиле десет лица осомничени за перење пари и финансирање тероризам. […]

Повторно ПУКАЊЕ во училиште во САД: Тројца повредени, учениците евакуирани (ВИДЕО)

October 6, 2021 intvaustralia 0

Денес наутро се случи пукање во гимназијата Тимберви во Арлингтон. Напаѓачот застрела три лица, пренесува Фокс 4. Независниот училишен округ Менсфилд потврди дека полицијата ги […]

Фигел за „Алфа“: Состојбата на Камчев е животнозагорзувачка, тој е политички затвореник

October 6, 2021 intvaustralia 0

Поранешниот еврокомесар Јан Фигел, денеска престојуваше во Скопје, во својата втора посета поврзана со случајот „Камчев“. Тој даде интервју за телевизијата „Алфа“. -Драго ми е […]

(Видео) Пукање во средно училиште во Тексас – учениците затворени во училници чекаат да бидат ослободени

October 6, 2021 intvaustralia 0

Во пукање во средно училиште во сојузната американска држава Тексас има неколку настрадани, пренесуваат американските медиуми. СВЕТ Училиштето сега е блокирано, а учениците и вработените […]