Заев: Го продолживме делото на борците кои од своите животи направија оружје за слобода и ни дадоа сила да ја направиме нашата татковина еднаква со другите прогресивни демократии

October 10, 2021 intvaustralia 0

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од премиерот Зоран Заев, заедно со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, министерот за надворешни работи Бујар Османи […]

Балистите ја честитаа победата на својата, албанска репрезентација

October 10, 2021 intvaustralia 0

Навивачите на Шкендија на својата Фејсбук страница ја честитаа победата на националната репрезентација. Но,се лажете ако мислите дека тоа е македонската.„ Балистите“ ја честитаа победата […]

ПРЕЦЕДАТЕЛОТ НА ЧЕШКА МИЛОШ ЗЕМАН ПРЕФРЛЕН НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА: Дијагнозата нема да биде објавена без негова согласност!

October 10, 2021 intvaustralia 0

Претседателот на Чешка, Милош Земан, е сместен на одделот за интензивна нега, дијагнозата нема да биде објавена без негова согласност, објави неговиот лекар. Претходно во […]

Огнот во модуларната болница во Тетово се ширел по хоризонтала – по кислородната инсталација, се гасело со ќебе

October 10, 2021 intvaustralia 0

Пожарот кој за три минути ја пеплоса модуларната болница во Тетово и животот го загубија 14 луѓе , се ширел по хоризонтала, дознава Досие. Според […]