Фигел, пpeдупредува – поради притвopoт на Камчев, можно одложување на датум за преговори

October 9, 2021 intvaustralia 0

Самитот за Западен Балкан оваа недела во Словенија беше навремена можност за Европската унија да ја потврди својата посветеност кон процесот на проширување, пишува Јан […]

Трагедија на сцена:Настрада актер во театарот „Болшој“, дел од сценографијата падна за време на операта

October 9, 2021 intvaustralia 0

Дел од сценографијата во театарот Болшој падна врз актерот и го уби, пренесува Тасс, повикувајќи се на извори на руската служба за итни случаи.Почина актерот […]

КРИЗИТЕ ШИРУМ СВЕТОТ ЗАПОЧНУВААТ! Либан остана без струја, енергетска криза се спрема и во Македонија?

October 9, 2021 intvaustralia 0

Цел Либан денеска остана без електрична енергија додека земјата се наоѓа среде сериозна економска криза. Извори од владата кажаа дека двете најголеми електрични централи престанале […]

Француската полиција уапсила пилот кој сакал да сруши авион во Нотр Дам во Париз

October 9, 2021 intvaustralia 0

Француската полиција уапсила пилот, кој најавувал дека со авион „цесна“ ќе удри во катедралата Нотр Дам. Според весникот „Паризиен“, при опретресот на неговиот дом, полицијата […]

(Видео) „Врие“ во Рим: Дeмонстpaнтите се cyдрија со полицијата откако се обидоа да упаднат во кабинетот на премиерот

October 9, 2021 intvaustralia 0

Илјадници демонстранти протестираа против ковид пропусниците протест во Пјаца дел Пополо. Откако го напуштија големиот плоштад и се обидоа да се пробијат до канцеларијата на […]

19 лажни ПЦР тестови откриени во автобус кој патувал од Македонија кон Германија

October 9, 2021 intvaustralia 0

Денеска (09.10.2021) од страна на полициски службеници од СВР Куманово-Одделение за криминалистичка полиција-Отсек за економски криминалитет, извршена е контрола на автобус на туристичка агенција кој […]