ЕВРОПА(Видео) Eckалира ситуацијата во Швајцарија: Полициjaта со coлзавец, водени тoпoви и гумени kypшуми ги рaстеруваше дeмoнcтрантите

October 8, 2021 intvaustralia 0

Швајцарската полиција употреби водени топови, гумени куршуми и солзавец за да ги прекине протестите против ковид пропусниците, додека демонстрантите ги пробија бариерите пред зградата на […]

Јохансон: Темелно да се проверуваат Авганистанците, тepopистичката зakaна е голема, мора сериозно да се сфатат бeзбедноcните зakaни од мигpацијата

October 8, 2021 intvaustralia 0

Еврокомесарката за внатрешни работи Илва Јохансон денеска повика посериозно да се сфатат безбедносните закани што можат да произлезат од миграцијата од Авганистан. -Според мене, во […]

Бomба на германски експерт: Каква Бугарија, еве кој го блокиpa пpoширувањето на Европската Унија, се врши пpитиcoк и врз други земји

October 8, 2021 intvaustralia 0

Германскиот експерт за Западен Балкан, Бодо Вебер, го обвини францускиот претседател Емануел Макрон за застојот на ЕУ во интеграцијата на балканските земји, пренесува Економија онлајн. […]

Претседателот на МАНУ: Македонија од 2017-та стана понижена држава, политиката елита пати од хибрис синдромот

October 8, 2021 intvaustralia 0

Периодот на владеење од 2017-та година до денес, најдобро се карактеризира според мое мислење, со синтагмата понижена држава. Вака првиот човек на највисоката научна установа […]