Заев: Ја гарантираме иднината на граѓаните, ја заштитивме национална посебност и го подигнавме економскиот стандард

October 7, 2021 intvaustralia 0

Денес сме пријатели со целиот свет со сите наши соседи, денес нашиот суверенитет, нашиот територијален интегритет, нашата државност е заштитена, потврдена и обезбедена, заштитувајќи го […]

Тони Михајловски кандидат за градоначалник на Куманово позитивен на Ковид 19

October 7, 2021 intvaustralia 0

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Тони Михајловски е позитивен на Ковид 19. Информацијата ја сподели тој на социјалната мрежа Фејсбук. -Почитувани граѓани, за […]

ЛЕЛЕК И ТРАОР: Во бели ковчези погребани девојчињата кои починаа од струен удар, фудбалерот Јован Маркоски го носеше крстот

October 7, 2021 intvaustralia 0

Девојчињата кои починаа поради струен удар во Србија додека се тушираа во бањата, беа погребани вчера во Обреновац на Новите гробишта. Мајката на несреќните девојчиња […]

НА ДЕНЕШЕН ДЕН ПРЕД 75 ГОДИНИ ЗАПОЧНА ПРЕНЕСУВАЊЕТО НА СВЕТИТЕ КОСКИ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ОД СОФИЈА ВО ГЛАВНИОТ ГРАД НА СЛОБОДНА МАКЕДОНИЈА

October 7, 2021 intvaustralia 0

Македонците во знак на почит, три дена (7, 8 и 9 октомври) пешки го носат ковчегот од Софија преку Пиринска Македонија, Струмица, Штип до Скопје.На […]