(Видео) Вojна низ улиците на Берлин: Гоpaт автомобили и контејнери, повpeдени неколку полицајци

October 15, 2021 intvaustralia 0

Демонстрантите во Берлин фрлаат петарди, палат контејнери, а еден автомобил веќе изгоре. Толпата извикуваше „Цел Берлин ја мрази полицијата“. Протестите, кои беа организирани против иселување […]

Полошо и од Косово: Македонија на kaтастрофално 64 место според Индексот на владеење на правото на Светскиот проект за правда

October 15, 2021 intvaustralia 0

Македонија се најде на 64 место меѓу 139 држави на листата според Индексот за владеење на правото на Светскиот проект за правда за 2021 година, […]

Заев: Има најави за зголемување на парламентарното мнозинство по изборите,има пратеници кои ни намигнуваат

October 15, 2021 intvaustralia 0

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска истакна дека веќе има најава за зголемување на парламентарното мнозинство, заради самата поставеност во Парламентот, но и […]

Мицкоски: Секој глас за помалите партии е глас за Заев, така се расцепкува опозицијата

October 15, 2021 intvaustralia 0

Глас за помалите партии е глас за Зоран Заев, бидејќи така се ситни опозицијата, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот предизборен митинг во […]

Заев: Веднаш по поканата за членство во НАТО, достигнавме рекорд во странски инвестиции

October 15, 2021 intvaustralia 0

Во интервју за битолска ТВ Тера, претседателот на Владата Зоран Заев истакнува дека за разлика од претходните политики и владата на ВМРО-ДПМНЕ, Преспанскиот договор донесе […]