Левица: Во Центар имаме четири советници, во Карпош претендираме кон четврт советник

October 17, 2021 intvaustralia 0

Амар Мециновиќ, портпаролот на Левица информираше за советничките места кои Левица ги освоила на овие локални избори.  „Во Аеродром на секое избирачко место имаме помеѓу […]

Николовски од СДСМ: Водиме пред ВМРО-ДПМНЕ во општините каде тие немаат кандидати

October 17, 2021 intvaustralia 0

Генералниот секретар на СДСМ и шеф на Централниот Изборен Штаб на коалицијата „Најдоброто за мојата општина“, Љупчо Николовски вечерва се заблагодари на сите кои излегоа […]

Мицкоски: Денеска се слуша гласот на промените, вечерва ќе се радуваме но нема да славиме, од утре на работа

October 17, 2021 intvaustralia 0

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва прогласи победа на локалните избори вечерва. Тој кажа дека и покрај сите нерегуларности и притисоци, ВМРО-ДПМНЕ освоиле голем дел […]