(Видео) Мицкоски: Шилегов е единствен градоначалник кој направи мост што завршува во куќа, во дневна соба

October 3, 2021 intvaustralia 0

Овие криминалци 4 години само ја пустошеа и пљачкаа Македонија. Ајде да зборуваме за 16 милијарди евра на граѓаните. Ајде да зборуваме за новиот долг, […]

„Пандора документи“ разоткрија светски лидери, милијардери и познати ѕвезди кои криеле пари на офшор сметки

October 3, 2021 intvaustralia 0

Милиони документи доставени до новинари откриваат како светските лидери, милијардери и познати личности ги користат даночните оази. Меѓу нив се поранешниот британски премиер Тони Блер, […]

Откриени стpaвични тајни: Во кaтоличката црква во Франција имало околу 3 000 пeдoфили

October 3, 2021 intvaustralia 0

Француската католичка црква имаше околу 3.000 педофили во своите редови во изминатите 70 години, објави денеска шефот на независната комисија која истражува сексуална злоупотреба во […]

Драма во центарот на Белград: Маж стои сред раскрсница и пука со пиштол, полицијата е на лице место

October 3, 2021 intvaustralia 0

Вистинската драма во моментов се одвива на аголот на улицата Устаничка и улицата Воислав Илиќ во Белград, кај Коњарник. Еден човек стои на раскрсницата од […]

Над 100 уапсени во Мелбурн: Демонстрантите излегоа на улица против построгите мерки (ВИДЕО)

October 3, 2021 intvaustralia 0

Најмалку 100 демонстранти беа уапсени во Мелбурн за време на новите демонстрации против строгите ограничувачки мерки што се во сила во овој австралиски град. Некои […]

СЕ ВРАТИВ ОД ИТАЛИЈА ЗА ДА НЕ ЗГАСНЕ СEМЕЈНАТА ФУРНА, ВЕЛИ ДРАГА ВАЛАСКА ОД БЕРОВСКОТО СЕЛО МИТРАШИНЦИ, КОЕ МАСОВНО СЕ ИСЕЛУВА ОД 2000

October 3, 2021 intvaustralia 0

Животниот пат ја одвел Драга Валаска во Италија, но по неколкудеценискиот престој се врати во Македонија и во своето родно село Митрашинци. Оддалечено 17 километри […]