(Видео) Нова бomба од Америка: Научници на Фајзер тajно снимени ги открија сите тajни на компанијата за вakцините

October 5, 2021 intvaustralia 0

Тројца научници од Фајзер беа снимени на тајно видео од Проект Веритас во најновиот дел од нивната серија „Вистината за вакцините против Ковид-19“. Во 10-минутното […]

(Видео) Драма во Дебар Маало: Haпаднат претседателот на Регулаторна, во кафеаната забележан и синот на Муса Џафери

October 5, 2021 intvaustralia 0

Покрај стандардната атмосфера со музика и песна, жителите на Дебар Маало вечерва биле вознемирени од индцидент кој што се случил пред малку во оваа скопска […]

Македонка починала 4 часа по прегледот од двајца доктори- била лекувана од промаја

October 5, 2021 intvaustralia 0

Никола Таневски, сопругот на Сава Таневска поднесе икривична пријава против доктор Јусуф Јакупи од интерното одделение во Гостивар за лекарска грешка, обвинувајќи дека наместо пропишаната […]

Семејна драма во Сплит: Син ја запалил сопствената мајка затоа што пушела цигара во бањата

October 5, 2021 intvaustralia 0

Полицијата во хрватскиот град Сплит денеска го приведе 39-годишниот Бранимир Сушиќ, обвинет за тешкото убиство на неговата мајка, 60-годишната Долорес В. Според полициската пријава тој […]

Заев: Филипче и Хасани спacија илјадници човечки животи им ја давам довeрбата да продолжат да го водат здравствениот систем

October 5, 2021 intvaustralia 0

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев во изјава за медиумите денеска го соопшти ставот за понудените оставки на министерот за здравство Венко […]