ФОТО: Димитриевски на кафе дружба со противкандидатите Михајловски, Димитровска и Салиу

October 22, 2021 intvaustralia 0

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, попладнево се сретна со неговите противкандидати за градоначалници Теодора Димитровска од ДОМ/ЛДП, Тони Михајловски на ВМРО-ДПМНЕ […]

По дебakлот во неделата, Николовски добил шамap од 3aeв, што резултирало со физичка пресметка помеѓу претседателот и ген-секот на СДСМ

October 22, 2021 intvaustralia 0

Извори на Инфомакс откриваат дел од атмосферата и случувањата на Бихаќка во неделата по дебаклот во првиот круг на локалните избори. Нашите извори велат дека […]

Снаата на Горан Ѓокиќ ЗАНЕМЕЛА по апсењето на блискиот роднина- еве што вели за него

October 22, 2021 intvaustralia 0

Верица Ѓокиќ, блиска роднина на несреќното семејство Ѓокиќ, негира некои наводи дека осомничениот за монструозниот чин на семејството Ѓокиќ е психички болен. Да потсетиме, денеска […]