БИЛЕ ДЕЛ ОД СЕКТА: На родителите на кои им почина синот поради негрижа, пред две години им се удавило друго дете

October 1, 2021 intvaustralia 0

Родителите на момчето кое почина во болницата Пула во средата се во притвор, а денеска во текот на денот ќе бидат изведени пред државно обвинителство […]

Русија го претставува новиот дрон-бомбардер од висока технологија

October 1, 2021 intvaustralia 0

Овие машини со вештачка интелигенција ќе бидат предводници на армадата дронови-камикаѕи и автоматски ќе им издаваат наредби. Кон крајот на септември рускиот производител на беспилотни […]

Им помина рокот: Ќе се уништат 13 илјади „фајзер“ вакцини донирани од Бугарија

October 1, 2021 intvaustralia 0

Тринаесет илјади дози на „фајзер“ вакцини против ковид-19, кои Македонија ги доби како донација од Бугарија ќе бидат уништени како медицински отпад, велат од Министерството […]