Голем број од оние кои починале, имале повеќе од две хронични болести – тврди Филипче

October 4, 2021 intvaustralia 0

Нови рестриктивни мерки засега не се планираат – информираше министерот, Венко Филипче. Тој вели дека се хоспитализираат се’ помалку пациенти, поради што се затвораат одделенијата […]

(Видео) Продолжува лyдилото во Австралија: Полициjaта се cyдри со нapoдот кој пазapeше во маркет, после не знаеја каде да бегaaт

October 4, 2021 intvaustralia 0

Снимката од Мелбурн Австралија изминатиов викенд покажува како полициска единица ги малтретира и тепа купувачите на намирници кои се обидуваат да купат храна и кафе […]

ЗАЕВ ВЕЛИ ЈА ДРЖАТ ЦЕНАТА НА СТРУЈАТА СТАБИЛНА Трендот покажува таа ќе биде уште повисока

October 4, 2021 intvaustralia 0

Нормално, овде правиме дополнително алоцирање на буџетски средства за болниците, школите и градините, кои набавуваат многу поскапа струја од порано или од периодот кога биле […]