Димитар Митровски е еден од нашите најдобри хармоникаши,снимаше ново оро и спот

October 10, 2021 intvaustralia 0

Димитар Митровски важи за еден од најмладите   и најдобрите хармоникаши во Македонија ,позади него стојат два албума со иструментални оро и соработка со нашите најпополарни […]

Бизнисот контра Заев: ЦЕНИТЕ ЌЕ СКОКААТ, НЕ ТРЕБАШЕ ДА ГИ ЗАТВОРИМЕ ТЕРМОЕЛЕКТРАНИТЕ

October 10, 2021 intvaustralia 0

Бизнисменот Горан Рафајловски вели дека фактот што Европа предвреме тргна во зелена енергија, ја зголемува сега драматично цената на струјата на светските берзи. „Дали предвреме […]

(Видео) Уапсена ученичка, затворено училиште во САД бидејќи одбила да носи маска

October 10, 2021 intvaustralia 0

Шеснаесетгодишна средношколка од Вајоминг (САД) е уапсена, а училиштето што го посетувала е затворено бидејќи одбила да носи маска за лице против коронавирус, соопштија светските […]