Алсат дознава: Модуларните ковид болници не биле осигурени, а Филипче на 9-ти Септември уверуваше дека истите се осигурани!

September 16, 2021 intvaustralia 0

Министерот за здравство, Венко Филипче на 9-ти Септември, еден ден после страотната несреќа во Тетово кога изгоре модуларната ковид болница а во која животот го […]

Се добива погрешна слика дека Австријците ги изгасиле пожарите, ќе ги изгасивме и ние, но на потежок начин

September 16, 2021 intvaustralia 0

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 зборуваше за пожарите во малешевијата, за кои имавме помош од други земји. Ангелов кажа […]

Антикорупциска ќе истражува како Лиле Стефанова купила стан од 75.000 евра во луксузната зграда на Ванчо Чифлиганец

September 16, 2021 intvaustralia 0

Државната комисија за спречување на корупција отворила постапка по допрен глас против јавната обвинителка Лиле Стефанова која во периодот помеѓу 2015 и 2016 година се […]

Македонија договараше набавка на Спутник вакцини од Русија, но досега не се реализраше зделката, а нема ни прецизно објаснување- зошто.

September 16, 2021 intvaustralia 0

Светската здравствена организација го суспендирала процесот за одобрување на руската вакцина против коронавирус Спутник В, откако биле откриени голем број прекршоци во производството за време […]

Оставка, мало сутра!

September 16, 2021 intvaustralia 0

Премиерот Зоран Заев денеска рече дека не размислува да даде оставка. Тој во изјавата на Зијадин Села, кој вчера од него побара оставка од морални […]

Драма во кумановско: Авганистанци претепале маж, му одзеле 440 евра, а барале и 2.300 евра од брат му за да го ослободат

September 16, 2021 intvaustralia 0

 Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка против двајца Авганистанци, на возраст од 31 и 25 години, поради постоење на основано сомнение дека сториле кривично дело […]