Пронајден мртов братот на претседателот Пендаровски, не се утврдени знаци на насилство

September 2, 2021 intvaustralia 0

По повод информациите објавени попладнево на порталите, кабинетот на претседателот Стево Пендаровски го издаде следното соопштение: Братот на претседателот Пендаровски, Војче, почина во сопствениот дом […]

Пет угостителски објекти добија казни оти примале невакцинирани гости и не ги почитувале протоколите

September 2, 2021 intvaustralia 0

Примале не вакцинирани гости и не ги почитувале протоколите за заштита од Ковид 19. Државниот пазарен инспекторат затвори и казни 5 угостителски објекти, 4 во […]

Линдита Никола, македонска снаа, e новата претседателка на албанскиот парламент

September 2, 2021 intvaustralia 0

Линдита Никола ќе биде новата претседателка на албанскиот парламент. Веста во Собранието на Социjалистичката партија ја објави самиот премиер Еди Рама. Тој рече дека Никола […]