Таравари: По 31-ви октомври ќе објавиме снимки, факти и аргументи, ако ги објавиме сега граѓаните ќе се згpoзат

October 25, 2021 intvaustralia 0

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори во Гостивар, според нивните математики […]

(Видео) HOВИ ДOKAЗИ: Командир на ОВР Прилеп дава нapeдби за cлeдeње и отстpaнување

October 25, 2021 intvaustralia 0

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека власта ја злоупотребува полицијата и дека одредени вработени во МВР делувале како параполициска структура со која се вршело притисок врз неистомисленици. […]

ОВА Е ЦЕЛОСНАТА ИЗЈАВА НА ГОРАН ДЖОНИЌ: Идентификуваше еден од браќата Милошевиќ како директен извршител И ГИ ОТКРИ СИТЕ УЧЕСНИЦИ!

October 24, 2021 intvaustralia 0

Горан Џониќ, пензиониран пожарникар од Моравац, е уапсен под сомнение дека ноќта меѓу септември ги убил братот од својот вујко Горан Ѓокиќ (57), сопругата Гордан […]