Синдикат на полицијата: Доста е со понижувањето и срамот за МВР, бараме оставка на Спасовски веднаш

September 25, 2021 intvaustralia 0

Синдикатот на полиција во Македонија реагира дека Министерството во изминативе неколку години станало предмет на подбив кај граѓаните, поради што бараат оставка од министерот, Оливер […]

Црногорската полиција за 5 минути го откри бункерот со дрога во крајслерот што 3 години го возеле македонски полицајци

September 25, 2021 intvaustralia 0

Агенцијата за управување со одземен имот уште во 2018 година го дала на користење на МВР крајслерот во кој вчера беше најдена дрога, а со […]

Откриени страотни детали: На децата прво им дал таблети, а кога почнале да се будат ги задавил со раце

September 25, 2021 intvaustralia 0

Во хрватските медиуми се објавуваат страотни детали за грозоморното убиство на трите деца што се ги задавил нивниот татко. Хералд Копиц, 56-годишниот Австриец кој живеел […]

Силнa екcплoзиjа одeкна во Сомалија во близина на прeтседaтелската пaлата – има мнoгу жpтви и повредени

September 25, 2021 intvaustralia 0

Силна експлозија одекна денеска во главниот град на Сомалија, Могадишу. Според првичните информации, има многу жртви, објави порталот за вести Гароу. Местото на експлозијата беше […]

Вулин: За вoјнa е дoвoлно да имaте еднa будaла, се плaшам дeка таа будaлa сeди во Приштина и се одзивa на имeто Куpти

September 25, 2021 intvaustralia 0

Министерот за внатрешни работи на Србија Александар Вулин во телевизиско интервју утрово изјави дека хеликоптерите имаат право да надлетуваат било каде на територија на Србија. […]

Денес се навршуваат 15 години од смртта на нашиот македонски поет, романописец, раскажувач и драмски автор- Петре М. Андреевски.

September 25, 2021 intvaustralia 0

Петре е роден во демирхисарското село Слоештица, во 1934 година. Основно образование завршил во родното село, гимназија во Битола, а студирал на Филозофскиот факултет во […]

СПАСОВСКИ МУ ПРАТИЛ ИНСПЕКТОРИ НА ДИМИТРИЕВСКИ? Кумановскиот градоначалник вели дека МВР врши притисок врз општината

September 25, 2021 intvaustralia 0

Секторот за внатрешни работи Куманово веќе трет ден по ред врши притисок врз работата на Општина Куманово и градоначалникот Максим Димитриевски со стопирање на градежни […]