Пожарот на Галичица предизвикал силна експлозија, активирана експлозивна направа

August 31, 2021 intvaustralia 0

Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов, објави видео од пожарот на Галичица, каде што беше во хеликоптерска обиколка, а инфомираше дека попладнево имало експлозија на направа, […]

Телото на маж е пронајдено за време на пожар во бабичка рамна на југо-западот на Сиднеј денес.

August 31, 2021 intvaustralia 0

Службите за итна помош беа повикани на имот на Белмонт Роуд, Гленфилд, околу 4.20 часот (вторник 31 август 2021) по извештаите за пожар.По пристигнувањето, полицајците […]