Човекот прослави 112 години, неговата приказна е како сценарио за филм, тој е најстариот жив ветеран од Втората светска војна

September 17, 2021 intvaustralia 0

Брукс е роден 1909 година во Норвуд во Луизијана. Најстариот жив ветеран од Втората светска војна во Соединетите Држави Лоренс Брукс го прослави својот 112-ти […]

Со пуштањето на т.н војска на Косово да влезе во Македонија, Заев крши Резолуција на Обединетите Нации

September 17, 2021 intvaustralia 0

Вознемиреност во регионот предизвика најавата на премиерот Зоран Заев дека војската на Косово може слободно да влегува и да се шета низ Македонија. Она што мора […]