Со какви детски финти не убедуваат,полицајците ја заборавиле во запленет автомобил?!

September 23, 2021 intvaustralia 0

Македонски полицајци вчера се фатени на албанско-црногорската граница со поголемо количество марихуана под седиштето на нивниот автомобил, соопшти црногорската полиција. Од МВР го потврдуваат случајот […]

Максим Димитриевски: Зоране, пријателе, збoруваш од позиција на Премиер во име на сите нас, не понижуваш сите, газиш по нашата историја и коските на нашите предци

September 23, 2021 intvaustralia 0

Има ли крај на оваа самопонижување?, праша на фејсбук актуелниот градончалник на Куманово, Максим Димитриевски. Зоране, пријателе, збoруваш од позиција на Премиер во име на […]

Понекогаш е забавно со нашиот премиер Заев: Не сме биле ниту ние сите на страна на Партизаните, имало и соработници на фашистите!

September 23, 2021 intvaustralia 0

Премиерот Зоран Заев смета дека на фашизмот не треба да му се дава етнички предзак, па затоа од спомениците и учебните ќе биде отстранет зборот […]

Нaпaднaти полицајци во Скопје, повpeдени двајца од нив и оштeтeни три полициски возила во Скопје

September 23, 2021 intvaustralia 0

На 22.09.2021 околу 17.15 часот на ул.„Скупи” во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош биле попречувани од повеќе лица при извршување службани дејствија по […]

Во маркетите 90 отсто од производите се поскапени, кој за денар, кој за два, а некој и многу повеќе

September 23, 2021 intvaustralia 0

Поскапување земаат се поголем замав, а граѓаните се плашат од најавите за нови поскапувања. Освен основните прехранбени производи, поскапени се голем дел од кондиторските производи, […]