Прилепчанец од Австралија купи 115 карти за натпревар на Победа: Кој не може да си дозволи карта, може да си подигне во оваа гостилница

September 11, 2021 intvaustralia 0

Maрио Јосковски, прилепчанец кој живее во Австралија, купил 115 влезници за утрешниот натпревар помеѓу Победа и Саса од Македонска Каменица – информираат од навивачката група […]

Хрватски имунолог вели дека короната ќе премине во настинка: Нема да има потреба редовно да се вакцинираме!

September 11, 2021 intvaustralia 0

еројатно нема да има потреба редовно да се вакцинираме против корона еднаш во годината, како што многумина сега мислат, бидејќи со текот на годините природниот […]

Протестен марш во Тетово: Тетовчани излегоа низ улиците на градот и со едноминутен молк оддадоа почит на починатите во пожарот

September 11, 2021 intvaustralia 0

Како што беше претходно најавено, денеска во Тетово со почеток од 13:30 часот се оддржа протестен марш во чест на починатите во пожарот во модуларната […]