Не ви треба сертификат за да седнете во ресторан, но без него не можете во тоалет – најнови мерки во Холандија

September 21, 2021 intvaustralia 0

Иако муштериите на холандските барови не се обврзани да покажат ковид пропусница за пијалак или јадење на тераса, сепак ќе мора да имаат таква пропусница […]

Уапсен маж по заложничка драма во автобус на српската компанија „Ласта“ во Германија

September 21, 2021 intvaustralia 0

Полицијата уапси патник кој држеше возач на автобус како заложник на автопат во јужна Германија, пренесува Ројтерс и локалните медиуми, кои се повикуваат на полицијата. […]

„Во 2001 бев спремен само за надворешна употреба да го сменам името во Северна Македонија“, рече поранешниот премиер Георгиевски

September 21, 2021 intvaustralia 0

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски е вечерва гостин во „Клик Плус“ на ТВ21. Имаме интересна дебата со него, како и со поранешниот пратеник Исмет Рамадани. Георгиески […]