Талибанците го погубија братот на поранешниот авганистански потпретседател

September 10, 2021 intvaustralia 0

Талибанците го погубија братот на поранешниот потпретседател на Авганистан, Амрулах Салех, кој беше еден од водачите на Националниот фронт за отпор во провинцијата Паншир, објави […]

Пендаровски: Не сум видел никаде во свет човек кој е во затвор да прави сообраќајка, или затвореник да добие притвор

September 10, 2021 intvaustralia 0

Стево Пендаровски за време на гостувањето во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат, коментираше и за случајот со Зоран Милески – Кичеец. Тој кажа дека […]

Заменик министерот за здравство си поднесе оставка: Ништо над достоинството

September 10, 2021 intvaustralia 0

Заменикот министерот за здравство, доктор Илир Хасани, преку својот фејсбук профил соопшти дека поднесува оставка од функцијата. -Во вакви сериозни моменти за сите нас, давам […]