Голем пораст на цената на струјата на берзите, компаниите и граѓаните ќе плаќаат повисоки сметки!

September 12, 2021 intvaustralia 0

Претседателот на Стопанската комора за енергетика на Македонија, Ѓорѓи Манасков, прогласи енергетска вонредна состојба во државата и побара од државата веднаш да реагира за да […]

(Видео) Сведоштво кое го нemaше во македонските медиуми: Heмаше пpoтивпожapни апарати, бев болничap на татко ми и брат ми, им ги слушaв kpиците

September 12, 2021 intvaustralia 0

Емши Ибин, очевидец на кој му изгорe пред очи таткото и братот: Бев 6 дена внатре, бев болничар на мојот татко и брат, за тоа […]

Зошто таткото на Венко Филипче поднесе ocтавка: Што правеле чичкото на Филиче со 2 милиони марки на словенечка граница?

September 12, 2021 intvaustralia 0

Венко Филипче во петокот поднесе оставка до Владата на Република Македонија по големата трагедија која го снајде Тетово, трагедија во која 14 лица изгореа живи […]

40 ковид болници изгореле низ светот од почетокот на пандемијата, во Ирак починале 82 лица, министерот за здравство бил суспендиран

September 12, 2021 intvaustralia 0

Од почетокот на пандемијата во март 2020, до јуни оваа година се случиле околу 40 инциденти со пожар во ковид центри во различни места низ […]