(Видео) Вака се сака Македонија: Спектакуларна прослава во Скопско Нерези во чест на роденденот на нашата татковина

September 7, 2021 intvaustralia 0

одека Македонија утре го прославува роденденот на нашата татковина, вечерва по тој повод буквално „гореше“ скопско Нерези. Жителите на населбата Нерези вечерва го прославија роденденот […]

Лилиќ или Стојановски – ВМРО-ДПМНЕ бира кандидат за општина Аеродром

September 7, 2021 intvaustralia 0

Тони Стојановски и Дејан Лилиќ се меѓу двајцата најсериозни кандидати за градоначалник на Аеродром од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Информацијата неофицијално ја потврдуваат високи извори во […]

Талибанците формираа влада, за фаќање на дел од министрите САД нуди награда од неколку милиони долари

September 7, 2021 intvaustralia 0

Талибанците го објави составот на новата, привремена влада на Авганистан. Според РТ, некои од луѓето кои ќе се најдат на министерски позиции ги бараат американските […]

Кичеец претекнувал на полна лента – осомничен е дека ја предизвикал тешката сообраќајна незгода

September 7, 2021 intvaustralia 0

Гостиварското основно јавно обвинителство ќе започне истражна постапка против едно лице осомничено за кривично дело – тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во […]

Уапсена 21 годишна девојка на граничниот премин „Ќафасан“ – полицијата кога го видела ова веднаш морала да реагира

September 7, 2021 intvaustralia 0

На 06.09.2021 во 08.30 часот на граничен премин „Ќафасан“, полициски службеници ја лишиле од слобода К.П.(21) од Ресен, затоа што при излез од државата на […]

ВАКЦИНИРАНИТЕ НАМЕРНО ДА СЕ „ЗАРАЗАТ“ со коронавирусот, препорачува вирусолог

September 7, 2021 intvaustralia 0

Германскиот вирусолог, Кристијан Друстен, препорача дека е неопходно вакцинираните граѓани намерно да се инфицираат со коронавирусот, за да бидат што подолго заштитени од ковид 19. […]