САД од ноември ги укинува рестрикциите за влегување на вакцинирани странски патници во земјата

September 20, 2021 intvaustralia 0

Американската администрација објави дека од ноември САД ќе ги отварат своите граници за патниците кои ќе покажат доказ за целосна вакцинација. Со ваквата одлука се […]

Сеад Кочан бара помилување

September 20, 2021 intvaustralia 0

Осудениот бизнисмен Сеад Кочан, кој одлежа нешто над две години од затворската казна од четири години и осум месеци за случајот „Труст“, бара помилување од […]

Видео Заев: Болницата во Тетово беше без дозвола за градба, и што сега, да се посипеме со бензин и ние да се самозапалиме?

September 20, 2021 intvaustralia 0

На новинарските прашања за начинот на изградба на модуларната болница во Тетово премиерот Зоран Заев одговори дека таквиот вид болници не се поставувале со дозвола, […]

КИРЈАКОВ ГИ ПОВИКА МАКЕДОНЦИТЕ ВО ПИРИНСКО ДА НЕ СЕ ПЛАШАТ И ДА СЕ ПОПИШАТ КАКО МАКЕДОНЦИ

September 20, 2021 intvaustralia 0

Македонскиот активист од Бугарија, Атанас Кирјаков-Војводата, упати повик до Македонците во Пиринска Македонија да бидат горди на својата македонска националност и да се изјаснат како […]