Во Словенија се вакцинираат за други за пари, зависник од хероин вакциниран дури 23 пати

September 22, 2021 intvaustralia 0

Поединци се вакцинираат за други за одредена сума пари, јавуваат словенечките медиуми. Според аферата што ја тресе Словенија овие денови, најчесто се работи за бездомници […]

Пријателот, кој му ја силувал ќеркичката, го натерал сам да си ископа гроб, му зарил нож во срце и го закопал – Гневен родител во Русија сам пресудил на педофил

September 22, 2021 intvaustralia 0

Руската полиција објави нови детали во врска со убиството на Олег Свидиров од Русија кој го уби Вјекослав, неговиот најдобар пријател, бидејќи откри дека сексуално […]

Мицкоски пренесе траорно сведоштво на сведок од тетовската модуларна болница

September 22, 2021 intvaustralia 0

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва гостуваше во дебатната емисија на Тв Шења каде одговараше на повеќе актуелни прашања. Во еден момент новинарот го запраша […]

Докторка од Куманово примала поткуп од пациенти за правење хируршки интервенции – сега ќе одговара

September 22, 2021 intvaustralia 0

Полицијата уапси докторка од Куманово поради примање поткуп. –Денеска во 07,00 часот полициски службеници од СВР Куманово- Отсек за економски криминал, по претходно добиени оперативни […]

ВИДЕО И ФОТОВИДЕО: Скандалозна снимка, наставничка се дере по ученици со „Вие сте стока“

September 22, 2021 intvaustralia 0

Со навреди, викање и забрани наставничка од скопско основно училиште се обидува да ги научи учениците да не излегуваат од училница, објави „А1он“. Со навреди, викање […]

АНТИКОРУПЦИЈА: Филипче да си оди

September 22, 2021 intvaustralia 0

Билјана Ивановска, претседателката на Државната комисија за спречување на корупција, смета дека оставката на министерот за здравство Венко Филипче треба да биде прифатена од страна […]