ВИДЕО: Тепачка на популарната плажа – Британци викнале дека се ограбени, па започнал инцидентот

July 19, 2019 intvaustralia 0

Група британски туристи започнала тепачка на популарната плажа во Барселона. Додека капачите одморале и се сончале, мажите почнале да се тепаат со неколку локалци. „Тоа […]

Тандеми имаат летен хит!

July 16, 2019 intvaustralia 0

Една од најпопуларните Македонски бендови Тандеми имаат нова песна и спот.Песната е насловена “Пет до девет” Спотот го работеше Ин продукција а се снимаше на […]

Катица Јанева поднесе неотповиклива оставка во СЈО

July 15, 2019 intvaustralia 0

Специјалното јавно обвинителство известува дека пред неполни 15 минути првиот човек на специјалното обвинителство Катица Јанева поднесе неотповиклива оставка. 2461415 јули 2019, 14:25СподелиСподели На сајтот […]

Ексклузивно: Уапсен Боки 13 !

July 15, 2019 intvaustralia 0

Сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски познат како Боки 13 пред малку е уапсен на Граничниот премин по налог на Јавното обвинителство Скопје.

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО АВСТРАЛИЈА

July 14, 2019 intvaustralia 0

Земјотрес со интензитет од 6,9 степени според Рихтерова скала го погоди брегот во местото Брум во Австралија, соопшти денеска американскиот Геолошки завод.. Засега нема информации […]

Ова е летниот Балкански хит!

July 14, 2019 intvaustralia 0

Го имаме летниот хит за оваа година,Ѓоко Јовиќ-Мила моја,најнова песна на Ѓоко Јовиќ. Песната е наменета за Балкански пазар ,видеото е снимено во Скопје во […]