Истражување: Една третина од починатите од Ковид всушност починале од други болести

January 18, 2022 intvaustralia 0

Во германската покраина Заксен-Анхалт, 29 отсто од починатите, кои се на списокот на починати како последица на коронавирусот, не умреле поради тој вирус, покажува истражувањето […]

Секој пациент кој имал ковид не треба да има секс две-три недели – Одморот е клучен при оздравувањето

January 18, 2022 intvaustralia 0

Урологот и сексолог д-р Александар Милошевиќ, зборувајќи за теориите дека некои лекови кои се користат како терапија против ковид-19 предизвикуваат проблеми со репродуктивниот систем, крена […]

(Видео) „Нè тeпaa, нè мaлтрeтирaa по бугарски логори затоа што сме Македонци!“ – Потресни сведоштва на пиринските Македонци под Бугарско ропство

January 18, 2022 intvaustralia 0

Пиринска Македонија отсекогаш била дел од етногеографската област Македонија и поради тоа на нејзиното подрачје се случиле повеќе значајни настани од македонската национална историја, од таму потекнуваат многу […]

Бугарскиот премиер пречекан со половина македонска химна – без делот Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев, Сандански (Видео)

January 18, 2022 intvaustralia 0

Бугарскиот премиер Кирил Петков денеска е во официјална посета на Република Македонија. На премиерот на Бугарија Кирил Петков му беше приреден свечен пречек пред владата […]