Путин во самоизолација– ова е експеримент, ајде да видиме како функционира во пракса

September 15, 2021 intvaustralia 0

Рускиот претседател Владимир Путин ја опиша самоизолацијата во која се наоѓа по целодневното изложување на контакти со лица што беа заразени од коронавирус како тест. […]

(ФОТОГРАФИИ) Експлозија на плин: Двајца загинати и четворица повредени во страшна експлозија во Чешка

September 15, 2021 intvaustralia 0

Во експлозија на гас во Чешка се урна станбена зграда, при што загинаа двајца пожарникари кои пристигнале на помош, објави новинската агенција ЦТК, повикувајќи се […]

Демонстранти против ковид мерките го гаѓаа паралментот во Љубљана, полицијата врати со солзавец и водени топови (ВИДЕО)

September 15, 2021 intvaustralia 0

Противниците на донесените ковид мерки се собраа на плоштадот во Љубљана, и бараа цела влада да поднесе оставка, а после тоа запалија пиротехнички средства и […]

Меџити: Оставките треба да бидат прифатени, Заев: Функцијата никој не ја наследил од татко му

September 15, 2021 intvaustralia 0

Пратеникот од редовите на ДУИ, Изет Меџити смета дека оставките на министерот за здравство, Венко Филипче и неговиот заменик Илир Хасани, кои ги поднесоа поради […]

Кога газдата не плаќа, а има камиони: Со багер уништи неколку камиони, а сопственик на фирмата бил неговиот вујко (ВИДЕО)

September 15, 2021 intvaustralia 0

Редовната плата е важна за сите работници, а работодавците понекогаш се обидуваат да закаснат, па дури и да не ја исплатат. Во Турција еден работник […]