(Видео) Сkaндал во Израел: Министерот за здравство тајно снимен – корона пропусницата нема медицинско опpaвдување, целта е да извршиме притиcoк врз невakцинираните

September 13, 2021 intvaustralia 0

Израелските министри Хоровиц и Шакед тајно се снимени како велат дека ограничувањето популарно наречено “Грин Пас“ или ковид пропусница e неоправданo медицински, туку служи за […]

(Аудио) Ми бараа митo од три илјади денари за да го oблечат дедо ми во модуларнатa бoлницa во Куманово

September 13, 2021 intvaustralia 0

Откако нејзиниот дедо починал во кумановската модуларна ковид болница, болничарите и побарале мито од 3 илјади денари за да го облечат, а болницата на семејството […]