Поранешни разузнавачи откриваат: ЦИА сакаше да го киднапира и убие Асанж додека беше во амбасадата

September 28, 2021 intvaustralia 0

ЦИА планирала да го киднапира основачот на Викиликс Џулијан Асанж од амабасадата на Еквадор во Лондон, тврдар поранешни разузнавачки лица. Поранешните американски официјални лица рекле, […]

Џафери потврди: Фрчковски предложен за амбасадор во Обединетите нации

September 28, 2021 intvaustralia 0

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска потврди дека професорот по меѓународно право Љубомир Фрчковски е предложен за амбасадор во Обединетите нации во Њујорк. На денешната […]

Човештвото полека се помирува – Коронавирусот го намали животниот век за 10 години

September 28, 2021 intvaustralia 0

Докторка по биолошки науки и професорка на Факултетот за системска биологија на Универзитетот Џорџ Мејсон, Анча Баранова изјави дека главното сценарио за развој на пандемијата […]