ПОПАТА ФРАНЦИС ЃИ РАЗБИ СИТЕ НАДЕЖИ НА ОНИЕ ШТО СЕ НАДЕВАА НА ГЕЈ БРАКОВИ: Никогаш нема да ги препознаеме истополовите бракови, ниту абортусот, ТОА Е УБИСТВО!

September 18, 2021 intvaustralia 0

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциско, одговори на новинарски прашања по враќањето од турнејата низ Унгарија и Словачка, нагласувајќи дека ставот на црквата кон истополовите […]

„СЕ ЌЕ КАЖАМ – ВИНОВЕН СУМ И СЕ КААМ!“: Земунац откри сeза убиството на Џинџиџ, наскоро може да биде СЛОБОДА

September 18, 2021 intvaustralia 0

Душан Крсмановиќ, поранешен член на земунскиот клан, кој е еден од обвинетите за убиството на премиерот Зоран Đинчиќ, наскоро би можел да биде ослободен, бидејќи […]

Што се случува,рестрикции за невакцинирани а бројот на мртви расте денес 41 !?

September 18, 2021 intvaustralia 0

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаина […]

Ковачки: Филипче бил предупреден од експерти да не става ПУР пена во болница

September 18, 2021 intvaustralia 0

Според сознанијата со кои располагам, се чини дека фингерајката околу оставката поради морални причини од страна на Министерот Венко Филипче ќе биде неговата најмала грижа. […]