Ја пресретнал додека се враќала од училиште, ја влечел по трева па ја силувал – истрага за силување во прилепско

September 15, 2022 intvaustralia 0

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, на возраст од 21 година, за кое постои основано сомнение дека сторило […]