„Некој во Европа ГРЕШИ ВО ПРЕСМЕТКАТА, оние што воведоа санкции СЕ НА КОЛЕНА“

September 4, 2022 intvaustralia 0

Поранешниот италијански министер за внатрешни работи и лидер на екстремно десничарската партија Лига, Матео Салвини (Матео) денеска предизвика контроверзии бидејќи ја доведе во прашање ефективноста […]