Заев: Го сакам бугарскиот народ, како што си го сакам македонскиот

September 9, 2022 intvaustralia 0

Македонија и Бугарија повторно се враќаат на „патот на пријателството и добрососедството“ рече денеска поранешниот премиер Зоран Заев Кој присуствуваше на настан во Американскиот универзитет […]