ПУТИН РЕЧЕ-НЕМА ДА СНАБДУВАМЕ НИТУ ГАС, НИТУ НАФТА, НИТУ ЈАГЛЕН, НИТУ МАЗУТ: Западот не е во позиција да ги диктира условите

September 8, 2022 intvaustralia 0

Западните економии воопшто, а особено на ЕУ и Британија, ги доживеаја највисоките цени на енергијата и инфлациските шокови во последните неколку децении, откако еднострано одлучија […]

Почина кралицата Елизабета Втора

September 8, 2022 intvaustralia 0

Кралицата Елизабета Втора, монархот со најдолг стаж во Велика Британија, почина во Балморал на 96-годишна возраст, откако владееше 70 години. Нејзиното семејство се собра на […]