Тежок инцидент вечерва на селска слава во прилепско – Со автомобил влетал меѓу насобраните мештани, меѓу кои имало 20-тина деца? МВР НА ПОТЕГ! (ВИДЕО)

May 25, 2023 intvaustralia 0

Teжок инцидент се случил вечерва во село Секирци, општина Долнени, кога лице во алкохолизирана состојба со автомобилот влегол во толпа луѓе. Голем број жители на […]

Македонски историчар со факти “патосира” бугарски новинари во Албанија, откако не успеа планот да се отвори бугарски клуб во Пустец (ВИДЕО)

May 25, 2023 intvaustralia 0

Историчарот Бранислав Светозаревиќ вчера им одржа вистинска историска лекција на бугарските новинари, кои беа дојдени да провоцираат, откако не успеа планот да се отвори бугарски […]