Може да се случи лебот да го нема на пазарот поради загубите на фирмите кои го произведуваат

January 31, 2022 intvaustralia 0

Горан Малишиќ, претседател на групација на мелничко пекарската индустрија Агроглобал Трејд Скопје во вечерашното гостување во емисијата Анализа на ТВ 24, вели дека овој период мелничко пекарската […]

Британскиот новинар предизвика „земјотрес“: „Надал не го победи најдобриот на светот туку најдобриот вакциниран тенисер…

January 31, 2022 intvaustralia 0

Во текстот „Триумфот на Рафаел Надал е восхитувачки, но отсуството на Новак Ѓоковиќ фрла неизбежна сенка“, Браун без влакна на јазикот ги анализирал настаните кои […]

Владата дала позитивно мислење албанскиот јазик да се најде на полициските униформи

January 30, 2022 intvaustralia 0

Секретаријатот за законодавство при Владата дал позитивно мислење за употребата на албанскиот јазик на полициските униформи. Документот обезбеден од Алсат се однесува на барањето доставено […]

ЦИА, 1951: Бугарија затвора и иселува Македонци што се борат против комунизмот и за припојување на Пиринска Македонија кон НР Македонија

January 30, 2022 intvaustralia 0

Белград, 5 мај (Турска новинска агенција)- Според тие кои пребегале од Бугарија во Белград, македонскиот проблем повторно се разгорел во Бугарија. Македонците од Ќустендил, Петрич, […]