(видео)Финалистот од Македонското талент шоу Благојче Тодоровски ја промовираше својата прва песна и спот

September 28, 2023 intvaustralia 0

Младиот и талентиран финалист од Македонското талент шоу Благојче Тодоровски снимаше видеозапис на неговото првенче насловено како “Заљубен и збунет “. Песната е дело на […]

В недела осветување на манастирот Свето Преображение Господово во Крушево

September 21, 2023 intvaustralia 0

В Недела на 24 септември во Крушево ќе биде осветен Манастирот Свето Преображение Господово, познат како Манастирот што го градеше Тоше Проевски. Крушевско-демирхисарскиот Митрополит г. […]

Финалистот од Македонското талент шоу Благојче Тодоровски со прва песна и спот!

September 11, 2023 intvaustralia 0

Младиот и талентиран финалист од Македонското талент шоу Благојче Тодоровски снимаше видеозапис на неговото првенче насловено како “Заљубен и збунет “. Песната е дело на […]

Уште една наша пејачка го откажа настанот: Требаше да биде народен собир ,а не партиски настап

September 6, 2023 intvaustralia 0

Адријана Ацевска или во јавноста позната како Адријана Кеш е една од најатрактивните пејачки на сцената. Својата популарност ја стекна со големиот хит „Кеш, кеш“ […]